kolektory słoneczne kraków

Darmowa energia w domu

W Polsce słońce świeci nieco mniej niż w krajach południowych, ale to nie oznacza, że nie można tego na swój sposób wykorzystać. Ostatnio bardzo modne stały się [projekt wizualizacji zrobią na https: czytaj więcej »

auto CZęśCI

Auto części - dlaczego nie warto ich wybierać samodzielnie?

Samochody, ułatwiają nam zdecydowanie życie. Możemy się nimi przemieszczać do pracy, na zakupy, czy też w celach wypoczynkowych na wakacje. Niemniej jednak, posiadanie takiego pojazdu, to nie zawsze czytaj więcej »

atrakcje weselne

Samochód marzeń

Jeśli planujemy coś nietypowego na wesele to trzeba zacząć to robić z lekkim wyprzedzeniem. Wtedy artyści czy ludzie wynajmujący samochody mają wolne terminy. Czy takie (dobrej jakości projekty znajdz czytaj więcej »

ulotki A4 do dL

Ulotki A4 składane - przykład zastosowania

Z pewnością wielu już słyszało na temat zalet ulotek. Jednak mało się mówi o praktyczności ulotek oraz ich kreatywnego zastosowania. Te mini wskazówki z pewnością nauczą Cię jak wykorzystywać ulotki czytaj więcej »

POZYCJONOWANIe katowice

Pozycjonowanie swojej strony w Internecie

Pozycjonowanie własnych stron internetowych jest już koniecznością. Świat internetu każdego dnia poszerza swoje granice, każdego dnia do Internetu użytkownicy z całego świata dodają nowe treści i zam czytaj więcej »

taśma pakowa z nadrukiem

Proste pakowanie

Parkowanie jest o tyle proste, o ile mamy dostęp do bardzo praktycznych akcesoriów. Na pewno będziemy starali się znaleźć tutaj doświadczonych specjalistów, którzy sprzedawać nam będą różne praktycz czytaj więcej »

WYCENa środka trwałego

Dobry specjalista w zasięgu

W naszym zasięgu na pewno powinien znaleźć się jakiś dobry specjalista. Osoba taka powinna zajmować się wszystkimi najważniejszymi zagadnieniami merytorycznymi w sferze finansów. Oczywiście powinniśm czytaj więcej »

ODPłYw liniowy

Zapotrzebowanie na fachowców

Inwestycja budowlana powinna być przygotowana tylko przez specjalistów. Amatorzy czasami oczywiście mogą się trafić, ale nie będą to zbyt częste w sytuacji. Powinniśmy być przygotowani do funkcjonowa czytaj więcej »

prawnik krosno

Prawnik w sądzie

Sąd to zawsze ostateczność, ale skoro sprawy poszły za daleko i nie ma innego wyjścia to będzie nas w sądzie reprezentował. Dobrze, że na dzień dzisiejszy można wynajmować takiego prawnika, jaki jes czytaj więcej »

garaże blaszanE LUBLIN

Kto i co?

Bardzo często zastanawiamy się nad tym jaki garaż jest odpowiedni. Większość z Państwa obstaje za tym, że najlepszy jest garaż blaszany. Muszę powiedzieć, że moje zdanie w tym temacie przedstawia się czytaj więcej »

 

Auto części - dlaczego nie warto ich wybierać samodzielnie?

auto części

Samochody, ułatwiają nam zdecydowanie życie. Możemy się nimi przemieszczać do pracy, na zakupy, czy też w celach wypoczynkowych na wakacje. Niemniej jednak, posiadanie takiego pojazdu, to nie zawsze tylko same przyjemności. Przychodzi taki czas, iż niektóre jego elementy wymagać będą naprawy. Część z nas wówczas, uda się po poradę do mechanika, zaś reszta będzie chciała kupić elementy samodzielnie. Niemniej jednak, na drugą opcję tak naprawdę warto się zdecydować tylko w przypadku, kiedy takie rozwiązanie narzuci nam osoba, która będzie naprawiała auto. Z jakiego powodu? Otóż jeżeli części nabędzie mechanik, to w sytuacji kiedy wymieniona część znów szybko się zużyje, będziemy mogli bez problemu zażądać kolejnego serwisu pojazdu bez dodatkowych opłat. Jeśli zaś samodzielnie nabywaliśmy elementy potrzebne do auta, to w takim przypadku możemy wyłącznie poprosić mechanika o następną obsługę, ponadto trzeba będzie mu za nią niestety zapłacić.

O czym należy pamiętać kupując samodzielnie części samochodowe?

Kiedy już rzeczywiście musimy się wybrać do sklepu po https://SUPERPARTS.Pl/ auto CZęśCI, miejmy na uwadze, iż sprzedawca może oczekiwać od nas podania ważnych danych, takich jak:

model samochodu,

data produkcji auta,

numer VIN,

wersja wyposażenia,

typ zamontowanego silnika (najlepiej będzie znać całą numerację jednostki albo jego kod),

pochodzenie pojazdu (na przykład z Niemiec).

Wyłącznie doradcy pracujący w ASO, mogą określić jednoznacznie na podstawie przedstawionego im numeru VIN samochodu, jakich części użyto w czasie produkcji pojazdu w fabryce. Niemniej jednak, nawet takie działanie nie daje pełnej gwarancji pewności zakupy odpowiednich auto części, bo przecież samochód mógł zostać przebudowany z wykorzystaniem elementów innych, aniżeli ich oryginały. Dlatego powinniśmy za każdym razem spytać, na jakich dokładnie warunkach, będziemy mieli szansę zwrotu niewłaściwych auto części.

Najłatwiejszym, a zarazem najlepszym rozwiązaniem, będzie zakup elementów zamiennych w ASO - wystarczy, iż podamy numer VIN pojazdu, abyśmy dostali odpowiednie części zagwarantowanej jakości.

Niestety, zwykle jest tak dosyć kosztowna metoda. Dużo możemy zaoszczędzić, jeżeli podejmiemy decyzję o zakupie fabrycznie regenerowanych części. Najczęściej możemy nabyć równie dobre co oryginały podzespoły, ale mające cenę zamienników.

Jeszcze więcej można zaoszczędzić, kiedy kupimy elementy zregenerowane poza ASO. W takiej sytuacji, warto będzie jednakże dokonać wyboru firmy zarekomendowanej przez odpowiedniego mechanika. Markowe zamienniki, są najczęściej godne naszej uwagi - najlepiej, jeżeli pochodzą z przedsiębiorstwa, które dostarcza je do pierwszego z montaży.

Dlaczego nie warto kupować samodzielnie części zamiennych do auta?

Fachowcy dostają spore zniżki

Hurtownie oraz sklepy motoryzacyjne, dokonując sprzedaży części zamiennych warsztatom samochodowym, dają zniżki i rabaty, które sięgnąć mogą 65 procent.

dobre auto części

Uczciwi mechanicy podzielą się niejako zarobkami z klientami, obniżając właściwie koszty wykonania usługi. Jeśli warsztat nie zarobi na elementach, możemy mieć pewność, iż zrobi to w inny sposób.

Można się łatwo pomylić

Kupno odpowiednich części do samochodu, nierzadko może się okazać zadaniem, które przerasta umiejętności osoby będącej właścicielem pojazdu. Mają z tym problemy nawet i profesjonaliści, gdyż spora część producentów samochodów, używa do tak zwanego pierwszego montażu elementy, które pochodzą od różnych dostawców, które nie muszą być współzamienne.

Czasami konieczne będzie wymontowanie

W wybranych przypadkach, kupno nowych części wymagać będzie wcześniejszego zdemontowania zużytych już elementów. Chociażby z tego powodu, żeby móc porównać je z nowymi albo nabyć regenerowane podzespoły na wymianę.

Dla kogo jest przeznaczona ta część?

Nawet, jeśli uda się nam zakupić odpowiedni element, wcale nie będzie to oznaczało, iż zakup był w pełni udany. Być może mechanikowi zaproponowano by część o porównywalnej jakości w niższej cenie.